Plusy oraz minusy pobierania kredytów poza bankiem.

Przychodzi w życiu taki okres, kiedy zaczyna brakować gotówki. Wówczas należy zastanowić się,jakie są możliwości, aby je uzyskać.Jest trochę sposobów do wyboru. Przede wszystkim zaciągnięcie kredytu w placówce bankowej. Na nieszczęście, w sytuacji gdy przeszłość zarejestrowana w BIK nie jest zbyt optymistyczna, placówka bankowa może nie nie przychylić się możliwości udzielenia świadczenia. Wówczas najlepiej zaciągnąć pożyczkę poza bankiem. Przekonajmy się, jakie istnieją wady i zalety takiej decyzji.

Rozpocznijmy od słabych cech. Podstawową słabością chwilówki pozabankowej jest jej dużo wyższe oprocentowanie. Niepaństwowe firmy chcą bardzo często zarobić krocie na kliencie. Często bywa tak, że roczna stopa oprocentowania sięga aż kilkudziesięciu procent. Co więcej, bardzo często trzeba również ponieść wszelkiego rodzaju dodatkowe opłaty, których wydaje się, że umowa nie obejmuje. Właśnie dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z podpisywanymi dokumentami.

Przejdźmy jednak do zalet, których także trochę jest. Najważniejsze, że nie trzeba legitymować się zaświadczeniem o dobrej historii kredytowej. Prywatne firmy udzielą kredyty nawet osobie, która w przeszłości miała problem z długami. Poza tym bardzo szybko można dostać niezbędne środki. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej platformy internetowej, a czasem zaledwie przesłać zgłoszenie sms-owe.

Pieniążki kilka chwil później pojawiają się już na koncie bankowym.

Decyzja, czy warto zaciągać pożyczki poza instytucjami bankowymi, zależy od danej jednostki. Każdy człowiek posiada różną sytuację życiową i ma różne zapotrzebowania. Ewentualny kredyt powinno się dobrać do własnych.

Zobacz więcej: Szybka pożyczka online